"Piątka" z nowym adresem

Edukacja
Czcionka

Od 1 września zgodnie ze zmianami przeprowadzonymi przez samorząd miejski Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 zmieni swój adres. Jej główną siedzibą będzie obecny budynek Gimnazjum nr 1 przy ul. Ks. Popiełuszki 1.

Tak jak już pisaliśmy, początek nowego roku szkolnego 2018/19 to dla uczniów PSP 5 sporo zmian. Najważniejsza jest taka, że klasy od czwartej wzwyż będą uczyć się w budynku obecnego PG 1. W budynku przy al. Niepodległości 54 zostaną najmłodsi – ta lokalizacja będzie dodatkowym miejscem prowadzenia zajęć. Znajdzie się tu też specjalnie miejsce dla tych, którzy chcieliby swoje dzieci posłać do szkolnej zerówki.

W budynku gimnazjum przez rok pozostaną jeszcze także uczniowie trzecich klasy PG 1, którzy jako ostatni ukończą ten typ szkoły. W kolejnym roku uczniowie Piątki będą już jedynymi w tym budynku.

Od września zmieni się także dyrekcja Gimnazjum. Rezygnację z końcem sierpnia tego roku szkolnego złożyła bowiem dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska. W związku z tym, przez ostatni rok funkcjonowania szkoły, kierować nią będzie jej zastępczyni Agnieszka Jarosz.