Młodzi kraśniccy robotycy znów wyruszyli na podbój Chin

Edukacja
Czcionka

W ten weekend (19-22 lipca) w chińskim Shenzen odbywają się robotyczne zawody China Robotics Challenge. Wśród 48 drużyn które biorą w nich udział są też młodzi konstruktorzy z powiatu kraśnickiego - Team 5883 Spice Gears.

Zaproszenie naszej młodzieży na chiński turniej to bynajmniej nie przypadek. Właśnie w Kraju Środka nasi robotycy odnieśli swój największy jak do tej pory sukces. Wygrali dwa turnieje regionalne First Robotics Competition w Shenzen i w Szanghaju, przy okazji zdobywając dodatkowo nagrody Chairman's Award, Woodiego Flowersa (ta przyznana została mentorowi Dariuszowi Głuchowskiemu) i nagrodę przedsiębiorczości, a tym samym awansowali do finałów FRC, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

 

 

W CRC oprócz Polaków i 43 drużyn chińskich rywalizują 2 ekipy z Izraela i po jednej drużynie brazylijskiej i amerykańskiej.


Zobacz też:
Spice Gears nie zwalniają tempa. W Szanghaju też wygrali.
Dariusz Głuchowski, główny mentor Spice Gears, z nagrodą Woodiego Flowersa
Sukces Spice Gears w Chinach. Wygrali turniej w Shenzen i zakwalifikowali się do finału FRC w Detroit!


W sierpniu członkowie Spice Gears wyruszą z kolei do Meksyku, gdzie wezmą udział w olimpiadzie FIRST Global Challenge. W ubiegłorocznej edycji tej imprezy, która odbyła się w Waszyngtonie, nasza młodzież zajęła 2. miejsce.

 

foto Spice Gears