Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i konkurs dla krwiodawców podsumowane

Edukacja
Czcionka

W poniedziałek 9 kwietnia w kraśnickim Zespole Szkół nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu oraz XIII edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo wśród młodzieży szkolnej. W pierwszym z konkursów triumfował Maciej Pielaszkiewicz z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 1, a jeżeli chodzi o uczestnictwo w krwiodawstwie, to największy procent uczniów-krwiodawców w stosunku do ogólnej liczby pełnoletnich uczniów w szkole uzyskano w Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, w ramach XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu najlepiej spisał się Maciej Pielaszkiewicz (ZS Nr 1 w Kraśniku), II miejsce zajął Mikołaj Madras, a trzecie Przemysław Spyra (obaj z ZS Nr 2 w Kraśniku).

Wyróżnienia trafiły do: Rafała Burka iMartyny Konarskiej z ZS Nr 1 w Kraśniku, Wiktorii Potępy ZS Nr 2 w Kraśniku, Mateusza Janiszewskiego, Agnieszki Kołosińskiej i Krystiana Gałuszkiewicza z ZS Nr 3 w Kraśniku, Natalii Wójcik, Adriana Fliska i Patryka Brodowskiego z ZS w Wólce Gościeradowskiej, Olgi Burdy, Darii Czuji i Huberta Rybaka z ZS w Annopolu, Klaudii Mazurek, Natalii Brzózki iIlony Stanisławek z ZS – CKZiU w Urzędowie, Natali Jastrzębskiej, Justyny Tomaszewskiej iJakuba Strzeleckiego z ZSO w Urzędowie, Aleksandry Siebielec, Aleksandry Grzesik iWeroniki Murgały z Technikum ZDZ Filia w Kraśniku, Karoliny Kuzdry, Klaudii Żuraw i Karola Tylusa z Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku oraz Karoliny Chojnackiej, Aleksandry Zaleśnej i Edyty Wiśniewskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Olbięcinie.

W przypadku XIII edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo młodzież z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego łącznie oddała blisko 111,60 litrów krwi. Udział wzięło w niej 248 osób. Indywidualnie najwięcej krwi, aż 2.250 ml, przez rok oddał Krzysztof Kawa z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku. Po 1800 ml oddali natomiast Łukasz Likos (ZS nr 1) oraz Mateusz Gozdalski i Kacper Czura (obaj z ZS nr 2 w Kraśniku)

 

 

W klasyfikacji szkolnej, jeżeli chodzi o procent uczniów-krwiodawców w stosunku do ogólnej liczy pełnoletnich uczniów w szkole, I miejsce zajął Zespół Szkół w Wólce Gościeradowskiej (37,32%, 18 uczniów), na II miejscu uplasowała się Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku (27,65%, 69 uczniów), a na trzecim Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku (24,69%, 91 uczniów).

Podziękowania dla uczniów złożyli i nagrody wręczyli starosta kraśnicki Andrzej Maj, Andrzej Wąsik – dyrektor kraśnickiego Sanepidu oraz dr Elżbieta Puacz - dyrektor RCKiK w Lublinie. Spotkanie swoim występem uświetniły dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej PCK „Okno na świat”.

 

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.