Kraśnik. Pies najlepszym przyjacielem dziecka - dogoterapia w Zespole Szkół Specjalnych

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

dogoterapia_P4071509
Zajęcia z dogoterapii w Zespole Szkół Specjalnych.
W jeden z kwietniowych poniedziałkowych poranków uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd wyjątkowych gości. Z wizytą bowiem zapowiedziała się trójka niecodziennych terapeutów: Ami ? seter irlandzki, Wanila ? samoyed i Tajra ? golden retriever. Kiedy psy wraz z opiekunami pojawiły się w drzwiach świetlicy szkolnej na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

Powodem wizyty były zajęcia z dogoterapii prowadzone przez specjalistów z Centrum Kynoterpaii ?Niewidzialna Łapa? z Lublina. Zapoczątkowały one cykliczne spotkania zorganizowane dla uczniów

dogoterapia_P4071537
Wizyta psich terapeutów sprawiła uczniom mnóstwo radości
szkoły.
Korzyści płynących z tego typu terapii jest wiele. Pierwszym i bardzo widocznym efektem spotkania było dawanie radości ? sprawianie przyjemności we wspólnej zabawie, budowanie pozytywnych więzi oraz budzenie wiary we własne możliwości. Udział dzieci w zajęciach z kynoterapii jest najbardziej naturalną formą aktywizowania osób poprzez udział odpowiednio przygotowanego psa. Ma to na celu wspomagania procesu przywracania pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej oraz umiejętności zapewniających aktywne funkcjonowaniu w życiu codziennym.
Kolejne zajęcia już wkrótce.