Kraśnik. Uczeń ?Reja?, Mateusz Gryta, zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno-Matematycznej 2012.

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

mateusz-gryta
Mateusz Gryta został zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno-Matematycznej 2012.
Mateusz Gryta z Zespołu śzkół nr 2 w Kraśniku okazał się najlepszy w konkursie online przeznaczonym dla uczniów szkół średnich zorganizowanym przez portal Zadane.pl - największą edukacyjną społeczność w polskim internecie. Pokonał ok. 7 tys. konkurentów.

Obecnie z serwisu Zadane.pl korzysta ponad milion zarejestrowanych użytkowników: uczniów, studentów i pasjonatów nauki. Jego idea polega na tym, że najczęściej to sami młodzi użytkownicy tłumaczą sobie wzajemnie, jak rozwiązać zadania, co sprzyja szybszemu przyswajaniu informacji. Jeśli jest taka potrzeba, zawsze mogą też liczyć na pomoc ekspertów.
Celem olimpiady logiczno-matematycznej, zorganizowanej przez portal było rozwijanie zamiłowania do matematyki, promowanie zdolności matematycznych, odkrywanie talentów, doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań, problemów matematycznych oraz wdrażanie do stosowania i wykorzystania komputera w edukacji. Przedsięwzięciu patronowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Aby zostać laureatem konkursu, trzeba było zaliczyć kolejne 3 jego etapy, rozwiązując w określonym czasie i terminie coraz trudniejsze zadania.
Krzysztof Staruch, dyrektor kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2: Nasz Mateusz znalazł się w finałowej 50-tce najlepszych matematyków. Mało tego, zdobył I miejsce w kraju, pokonując kilkutysięczną rzeszę fanów ?królowej nauk?. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i jego nauczycielowi Kazimierzowi Malarczykowi.