Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej świętuje jubileusz istnienia

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wolka
Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej istnieje od 40 lat. foto PB
Placówka zlokalizowana w Wólce Gościeradowskiej, której patronem jest Władysław Stanisław Reymont, obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji na 18 listopada zaplanowane zostały szkolne uroczystości.

Rozpocznie je msza święta (początek. godz. 10.00) po której nastąpi akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Będzie oczywiście także możliwość zwiedzenia szkoły i obejrzenia jubileuszowych wystaw. Spotkanie swoim występem uświetni zespół ?Lwowska Fala?.

Historia szkoły sięga 1961, kiedy zrodził się pomysł utworzenia szkoły rolniczej na terenie gminy Gościeradów. Lokalna inicjatywa współgrała z propozycją Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, by na terenie powiatu krasnickiego utworzyć nową szkołę rolniczą.

Do budowy obiektu szkolnego przystąpiono w roku 1968, a ukończono go w roku 1971. W lutym 1971 r. powołano na stanowisko dyrektora szkoły mgr inż. Witolda Pyzika, a od 06.IX.1971 roku placówka rozpoczęła działalność dydaktyczną. Nadano jej nazwę: Państwowe Technikum Rolnicze. W skład obiektu weszły: budynek warsztatów i internatu na 200 miejsc oraz dom nauczyciela na 12 rodzin.

(fragment dotyczący historii placówki na podstawie książki: "30 lat Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej" . red. J. Malinowski, W. Malinowska, I. Wojciechowska, D. Żmuda)

Więcej na o historii szkoły tu