Kraśnik. Uczniowie i nauczyciele z "Trójki" oswajają się z poezją. FOTO, Wideo

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

czytanie_herberta_BUB_5532
Wspólne czytanie poezji w ZS nr 3. foto PB
Młodzież nie lubi czytać poezji, bo jest trudna, bo wymaga indywidualnego podejścia. Próba zmierzenia się z nią razem w grupie podczas wspólnej lektury już po raz drugi podjęta została w kraśnickim Zespole Szkół nr 3. Tym razem czytano wiersze Zbigniewa Herberta.

 

Oswojenia uczniów, ale także koleżanek i kolegów nauczycieli z trudnym czasem językiem poezji podjęły się polonistki Magdalena Frączek i Izabela Mazur.

czytanie_herberta_BUB_5530
Wspólne czytanie poezji w ZS nr 3. foto PB

Pierwszy raz takie spotkanie miało miejsce w ubiegłym roku. Wtedy czytano utwory Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Tym razem lekturą były utwory Zbigniewa Herberta.

 

 

- Wbrew temu co może się wydawać, wcale nie było trudno namówić młodzież do udziału w tym przedsięwzięciu. Myślę, że ona takich wyzwań potrzebuje. My sobie za dużo uogólniamy na temat młodych ludzi, a oni bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach. Mimo, iż w zarówno w ubiegłym jak i w tym roku zmierzyć musieli się z trudną twórczością, to podołali - podkreśla Magdalena Frączek.

 

 

Początkowo był pomysł, by z wczorajszym wspólnym czytaniem poezji wyjść w plener i zorganizować je w parku w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Plany te pokrzyżowała jednak pogoda. Może uda się to za rok.

czytanie_herberta_BUB_5529

czytanie_herberta_BUB_5533

czytanie_herberta_BUB_5549

czytanie_herberta_BUB_5552