Kraśnik. Klucze do nowej hali sportowej przy ZPO nr 2 oficjalnie przekazane. FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:30309 left} Tak jak wczoraj zapowiadaliśmy, dzisiaj miało miejsce otwarcie nowego obiektu sportowego przy kraśnickim Zespole Placówek Oświatowych nr 2. Hala widowiskowo-sportowa wraz zapleczem, wybudowana za nieco ponad 6 mln zł, służyć ma nie tylko dzieciom i młodzieży uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum nr 2, ale także klubom sportowym i dorosłym mieszkańcom Kraśnika.

  

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięło wielu gości. Był wśród nich zapowiadany minister sportu Andrzej Biernat. Obok niego na miejscach przygotowanych dla gości zasiedli między innymi poseł Jarosław Stawiarski, lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz, dr Marek Kos - radny Sejmiku Wojewódzkiego Lubelskiego, wicestarosta Mariusz Socha, samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele miejskich instytucji i placówek. Nie zabrakło oczywiście uczniów i nauczycieli z ZPO 2, a także przedstawicieli środowiska sportowego. W roli gospodarzy wystąpili burmistrz Mirosław Włodarczyk i dyrektor szkoły Artur Domański.{datsopic:30280 right}

Były gratulacje i podziękowania kierowane między innymi do ministra Biernata za wsparcie, byłej dyrektor a obecnie wiceburmistrz Marzeny Pomykalskiej oraz byłego wiceburmistrza a obecnie posła Jarosława Stawiarskiego za zaangażowanie w przygotowanie inwesticji i pilotowanie budowy, a także wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania nowego obiektu. Po części oficjalnej odbyły się pokazy sportowe w wykonaniu tych, którzy na co dzień ćwiczyć będą w nowej hali.

Jak informowaliśmy już wczoraj, na nowy obiekt sportowy przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 składają się: główna arena z boiskiem o rozmiarach 24x44 m i widownią na ok. 280 miejsc (trybuna stała i teleskopowa), kompleks z zapleczem sanitarno-higienicznym, pomieszczenia administracyjne oraz dodatkowe mniejsze sale, które przeznaczone mają być na siłownię i salę do zajęć fitness oraz salę do tenisa stołowego.

{datsopic:30330 left}Budowę dofinansowało Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 mln 230 tys. zł w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego.

 

To jak dzisiejsza uroczystość wyglądała okiem naszego fotoreportera można zobaczyć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.