Monika Wielgus z kraśnickiego PG 2 zwyciężczynią konkursu "Kalejdoskop w Reju". FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:29914 left} 33 uczniów z 14 gimnazjów wzięło udział w 4. już edycji matematycznego konkursu "Kalejdoskop w Reju" organizowanego przez kraśnicki Zespół Szkół nr 2. Pierwsze miejsce wywalczyła w nim uczennica kraśnickiego Publicznego Gimnazjum nr 2 Monika Wielgus.

 

Kalejdoskop w Reju to konkurs matematyczny skierowany do gimnazjalistów. Jego organizatorem jest Mariusz Depta, nauczyciel matematyki z "Reja", ale wspierają go wszyscy nauczyciele tego przedmiotu z kraśnickiego Zespołu Szkół. Konkurs jest dwuetapowy. Najpierw odbywają się eliminacje w gimnazjach, a potem reprezentanci poszczególnych placówek spotykają się w finale już w Kraśniku. Tegoroczny finał odbył się w piątek 22 maja.{datsopic:29924 right}

Po rozwiązywaniu zadań gimnazjaliści co roku zapraszani są do wysłuchania wykładu przygotowanego przez któregoś z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się Tomasz Grębski, który opowiedział uczestnikom konkursu o związkach muzyki z matematyką. Po tej prelekcji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, nagroda za I miejsce (500 zł) w tym roku trafiła do Moniki Wielgus z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (opiekun Anna Breś). II miejsce (nagrody rzeczowe o wartości 400 zł) zajęli Wojciech Kania ze Społecznego Gimnazjum w Kraśniku (opiekun Joanna Cybulak) oraz Kacper Turkowski z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku (opiekun Piotr Małek). Na III miejscu (nagroda rzeczowa wartości 350 zł) uplasowała się Anita Zięba ze Społecznego Gimnazjum w Kraśniku (opiekun Joanna Cybulak).
Osiem osób, które rozwiązały co najmniej 75% wszystkich zadań, uzyskało tytuł Laureata Konkursu. Byli to: Gabriela Ćwikła, Filip Duda, Katarzyna Kołodziejczyk, Wiktoria

Marzec, Karolina Mróz, Łukasz Reszka, Oliwia Sobala i Katarzyna Steć.

{datsopic:29942 left}W klasyfikacji szkół I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku (124 pkt), II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (80 pkt), a III miejsce Społeczne Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (55 pkt).

Konkurs odbywał się pod patronatem starosty kraśnickiego Andrzeja Maja. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz firmy Darex i Ekoland.

 

Zdjęcia z konkursu autorstwa Wojciecha Kozioła można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.