Kraśnickie "Górka", "Rej" i "Trójka" zaprezentowały się przed gimnazjalistami FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:27334 left} Jeszcze przed nimi w kwietniu egzamin gimnazjalny, ale czasu na podjęcie decyzji, gdzie chcieliby kontynuować naukę, już zbyt wiele im nie pozostało. Dzisiaj uczniów trzecich klas gimnazjów, bo o nich mowa, kusiły w ramach "Drzwi Otwartych" wszystkie trzy kraśnickie Zespoły Szkół podlegające samorządowi powiatowemu. Były prezentacje oferty, zwiedzanie obiektów, pokazy umiejętności uczniów poszczególnych rodzajów klas, konkursy, zawody sportowe itd.

 

Na pewno, by dobrze zdać maturę, przygotować się na studia lub, już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej, zdobyć zawód, wcale nie trzeba wyjeżdżać poza powiat kraśnicki. Trzeba tylko tego chcieć. Dobre warunki do nauki i rozwijania swoich pasji, nauczycieli potrafiących przekazać wiedzę i ciekawe specjalizacje znaleźć można bowiem w naszych szkołach. Tak jest na pewno w kraśnickich: Zespole Szkół nr 1, czyli na popularnej "Górce", w Zespole Szkół nr 2, znanym szerzej jako "Rej" oraz Zespole Szkół nr 3. Wszystkie trzy zaprezentowały się dzisiaj przed gimnazjalistami.{datsopic:27305 right}

Od kilku lat placówki te ciągle poszerzają swoją ofertę edukacyjną, odpowiadając zarówno na oczekiwania uczniów, jak i dostosowując się do zmieniającego się rynku pracy. Pod tym kątem modernizowana jest także baza i kupowane pomoce dydaktyczne. Wszystko to gimnazjaliści mogli wczoraj zobaczyć, odwiedzając poszczególne szkoły. Co ważne, byli to uczniowie nie tylko z terenu powiatu kraśnickiego, ale także z sąsiednich samorządów.

Specjalnie dla nich w poszczególnych szkołach przygotowano nie tylko foldery informacyjne i prezentację oferty, ale także: stoiska poszczególnych typów klas, występy szkolnych talentów, zawody sportowe, pokazy biologiczne, chemiczne, fizyczne, ratownictwa medycznego, pokazowe lekcje języków obcych, zajęcia językowe i wiele innych atrakcji.

 

{datsopic:27272 left}To, jak wyglądał Dzień Otwarty na "Górce", można zobaczyć klikając tutaj.

 

To, jak wyglądał Dzień Otwarty w "Reju", można zobaczyć klikając tutaj.

 

To, jak wyglądał Dzień Otwarty w "Trójce", można zobaczyć klikając tutaj.