Kraśnik. Przedszkole Miejskie nr 2 kusi przyszłych przedszkolaków i ich rodziców FOTO, Wideo

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:26452 left} Trwa rekrutacja do kraśnickich przedszkoli. Każda z placówek chce jak najlepiej zaprezentować się przed przyszłymi przedszkolakami i ich rodzicami. W Przedszkolu Miejskim nr 2, mieszczącym się przy ul. Jana Matejki 1, trwa właśnie Tydzień Otwartych Drzwi. Można zapoznać się z ofertą przedszkola, obejrzeć sale, zobaczyć w jakich warunkach uczą się i bawią dzieci. Na tych którzy z zaproszenia do odwiedzenia placówki skorzystali dzisiejszego przedpołudnia dodatkowo czekały między innymi występy przedszkolaków.

 

Dlaczego rodzice trzylatków szukający przedszkola dla swoich pociech powinni wybrać akurat kraśnicką "Dwójkę"?{datsopic:26468 right}

- Powodów jest bardzo dużo. Po pierwsze mamy pięknie odnowione przedszkole. Po drugie mamy energię i świetną kadrę. Panie przychodzą do pracy z przyjemnością, a nie dlatego, że muszą. Już dzieje się u nas bardzo dużo, a mamy jeszcze wiele pomysłów, które przy sprzyjających okolicznościach będziemy chcieli zrealizować. Mamy ambicje być najlepszym przedszkolem w mieście - przekonuje dyrektor placówki Katarzyna Wójtowicz. - Edukacja to jedno, a aktywizacja dzieci to drugie. My chcemy dzieci zapoznać ze wszystkim co je otacza. Nie bez powodu zapraszamy do nas gości reprezentujących różne dziedziny życia. Byli już u nas między innymi członkowie rockowego zespółu Pawkin, przyjeżdżają aktorzy, poeci, wkrótce będą przedstawiciele zamojskiego ZOO z prawdziwym pytonem. Chcemy by odwiedziła nas również formacja taneczna. Nie tylko zapraszamy gości do nas, ale sami uczestniczymy także w różnych miejskich imprezach i konkursach - dodaje pani dyrektor.

O tych atrakcjach, ale także o tym co na co dzień dzieje się w placówce, mogli dzisiaj w ramach Dnia Otwartego Przedszkola dowiedzieć się rodzice maluchów, które swoją przedszkolną przygodę mają zacząć od września. Zaprezentowały się także same przedszkolaki, czego przykładem jest krótki materiał

.

 

 

Po występach artystycznych dzieci, zainteresowani mogli zwiedzić całe przedszkole, zajrzeć do poszczególnych sal, zobaczyć jak są wyposażone. W rolę przewodnika wcieliła się wicedyrektor Barbara Michałowska.

 

To jak dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 2 wyglądał okiem naszego fotoreportera można zobaczyć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.