Kraśnik. Politechnika Lubelska kusiła przyszłych studentów FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:25901 left} Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku Politechnika Lubelska we współpracy z Zespołem Szkół nr 3 zorganizowała dzisiaj (w czwartek 26 lutego) w Kraśniku prezentację swojej oferty edukacyjnej dla osób zainteresowanych kontynuacją nauki po maturze. Były między innymi prezentacja multimedialna, film o życiu codziennym na Politechnice, ale przede wszystkim stoiska poszczególnych wydziałów uczelni, przy których można było porozmawiać z wykładowcami i studentami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także uczelniane gadżety.

 

Spotkanie, które miało miejsce w hali sportowej ZS nr 3, adresowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. W szczególności tych, których w tym roku czeka matura. Gościli na nim jednak także m.in. przedstawiciele władz powiatowych - wicestarosta Mariusz Socha oraz przedsiębiorstw z naszego terenu: prezes Grzegorz Jasiński i wiceprezes Jacek Jurak z Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. oraz prezes Władysław Naborczyk i dyrektor ds. technicznych Stanisław Bielak z firmy Nabor. W roli gospodarzy wystąpili Andrzej Ciupak - dyrektor Zespołu Szkół nr 3 oraz dr inż. Paweł Mazurek, prodziekan ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.{datsopic:25921 right}

- Politechnika Lubelska obchodziła niedawno swoje 60-lecie, ale pomimo to jest uczelnią młodą i czuje się młodo. Jest młoda młodością swoich studentów, doktorantów, asystentów. Jest dynamiczna dynamizmem który wy przynosicie ze sobą. Wydaliśmy już 46 tys. dyplomów doktorów, inżynierów, magistrów inżynierów. Zastanówcie się, może kolejne dyplomy przypadną właśnie wam - zachęcał za pośrednictwem nagrania wideo do kontynuowania nauki właśnie na Politechnice profesor Piotr Kacejko, rektor tej uczelni.

Politechnika Lubelska kształci mechaników, elektryków, informatyków, inżynierów budownictwa, architektów, specjalistów inżynierii środowiska, menadżerów, matematyków, mechatroników, inżynierów technik medycznych itd. Dostępnych jest tutaj 17 różnych kierunków kształcenia na 6 wydziałach. Największym z wydziałów, jest wydział mechanicznych.

Obecnie na Politechnice łącznie kształci się około 11 tys. studentów. W ostatnich latach w uczelnianą infrastrukturę dydaktyczną i badawczą zainwestowane zostało około 200 mln zł. Absolwentów tej uczelni można spotkać pracujących w firmach nie tylko w regionie i Polsce, ale na całym świecie.

{datsopic:25913 left}Bliższe informacje na temat nauki, kierunków kształcenia na Politechnice Lubelskiej, ale także życia studenckiego w Lublinie uczestnicy spotkania mogli uzyskać od uczestniczących w prezentacji wykładowców i studentów.

- Dlaczego Politechnika? Przede wszystkim dlatego, że jest to uczelnia techniczna, jedyna w regionie. Kładziemy nacisk nie tylko na teorię, ale także na praktykę, co w obecnych czasach jest nieocenione. Robimy bardzo dużo różnych projektów, prac, biznesplanów, dzięki czemu w przyszłości możemy sobie bez problemu poradzić z prowadzeniem własnej działalności lub pracując w innych przedsiębiorstwach. Ja zostałam akurat na uczelni, ale moi koledzy nie mieli większych problemów ze znalezieniem pracy po ukończeniu studiów w różnego rodzaju firmach, instytucjach - przekonuje Marta Cholewa-Wiktor, asystent na wydziale zarządzania Politechniki Lubelskiej.{datsopic:25941 right}

- Zawsze chciałam studiować w Lublinie i właśnie na uczelni technicznej. Stąd wybór Politechniki lubelskiej na której studiuje zarządzanie. Teraz będę już pisała pracę dyplomową na temat lokowania produktu - informuje Joanna Drabik, studentka zarządzania. - Politechnika i Lublin to dobre miejsce nie tylko do nauki, ale także do rozwijania swoich zainteresowań. Na naszej uczelni działa wiele różnego rodzaju organizacji studenckich i kół zainteresowań. Można chociażby tańczyć, rozwijać się artystycznie, uprawiać sport. Na terenie miasta są różnego rodzaju kluby w których można się bawić. Nie można też zapominać o naszym największym święcie, czyli Juwenaliach - wylicza pani Joanna.

Ci którzy chcą o Politechnice dowiedzieć się nieco więcej powinni wybrać się do Lublina 20 marca. Tego dnia uczelnia organizuje Dzień Otwarty.

 

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.