Trzydnik Duży. Pozyskali dotację dla oddziałów przedszkolnych

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

przedszkolaki_olbiecin_BUB_0704
Na zdjęciu dzieci wraz z opiekunkami z oddziału przedszkolnego z Olbięcina. foto PB
- Do tej pory przy okazji rozdzielania środków na doposażenie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki preferowane były placówki z tych gmin, gdzie liczba przedszkolaków jest mała. U nas natomiast nauczaniem przedszkolnym objętych mamy dużą grupę, powyżej 70% małych mieszkańców gminy. Progi w tym zakresie zostały tym razem jednak podniesione i dzięki temu wsparcie finansowe trafi też do trzech naszych placówek - informuje Franciszek Kwiecień, wójt gminy Trzydnik Duży.

 

Chodzi o 261 tys. zł, a pieniądze te trafią do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkołach Podstawowych w Rzeczycy Księżej, Łychowie i Olbięcinie. Wypadnie po 87 tys. zł na jedną placówkę. Za te pieniądze zakupione zostaną pomoce naukowe, wyposażenie kuchni, sanitariatów itd.

Przedszkole w Olbięcinie w najbliższych latach czeka też poważniejsza inwestycja. Konieczne jest dobudowanie dodatkowego pomieszczenia. W budynku, w którym są obok siebie szkoła podstawowa (klasy I-VI, w tym dwie I klasy), oddział przedszkolny - zerówka (5-6 latki) i przedszkole (2,5 - 4 latki), funkcjonuje obecnie w sumie 9 oddziałów, a jest tylko 8 sal lekcyjnych.

- W tej chwili opracowywana jest dokumentacja na dobudowanie jednej sali i w perspektywie najbliższych lat będziemy chcieli się z tą inwestycją zmierzyć - zapowiada wójt Kwiecień.