Student z Afganistanu, wolontariusz stowarzyszenia AIESEC, gościł w Reju

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Afgani2
Student z Afganistanu spotkał się z młodzieżą z Reja. foto ZS nr 2
Kraśniccy licealiści mieli już okazję poznać studentów, a tym samym kraje z których pochodzą, kulturę w jakiej żyją, z Turcji, Australii, Brazylii oraz Tunezji. Tym razem młodzież z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja odwiedził student, wolontariusz ze stowarzyszenia AIESEC, z Afganistanu.

 

 

Harris Popalzai, bo o nim mowa, studiuje Business Management w Kabulu. Do Europy przyjechał po raz pierwszy. W Reju, w ciągu 5 dni pobytu, spotkał się w sumie z 18 klasami. Młodzież mogła dzięki temu poznać nie tylko jego samego, ale także dowiedzieć się więcej o kraju z którego pochodzi, tamtejszej kulturze, zwyczajach. Afgańczyk swoje opowieści obrazował zdjęciami i filmami. Bliższe poznanie z naszymi licealistami było możliwe także dzięki temu, że gość mieszkał w szkolnym internacie.

Afgani1
Student z Afganistanu spotkał się z młodzieżą z Reja. foto ZS nr 2

AIESEC to największa na świecie organizacja pozarządowa zrzeszająca studentów z ponad 124 krajów. Jej głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.