Korepetycje przez internet? Na wideo-lekcje z matematyki w sieci zaprasza Tomasz Grębski z Reja. Wideo

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

grebski_tomasz_BUB_5023
Wideo-lekcje to nie pierwszy innowacyjny pomysł Tomasza Grębskiego. foto PB
Matematyka to w wielu przypadkach ten przedmiot, na którym "wyłożyli się" ci, którzy w minionym roku szkolnym nie zdali matury. A przypomnijmy, że matematyka jest przedmiotem obowiązkowym na egzaminie dojrzałości. Pomoc w nauce matematyki wszystkim chętnym, poprzez wideo-lekcje dostępne w sieci, oferuje Tomasz Grębski, nauczyciel matematyki z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2.

 

- Matematyka mnie fascynuje i chciałbym, aby też innych trochę zainteresowała. Moim najnowszym pomysłem, poprzez który chciałbym pokazać uczniom, że nie jest ona taka straszna, pomóc im w nauce, przygotowaniach do egzaminów, sprawdzianów, są wideo-lekcje dostępne w internecie. Mogą posłużyć wszystkim chętnym jako dodatkowe lekcje, być czymś w rodzaju korepetycji - mówi matematyk z "Reja".

 


Zobacz też:

Pisanki w postaci równań i wykresów matematycznych? Stworzyli je nauczyciel i uczniowie z Reja 

Maturzyści z Reja mogą sprawdzić swoją wiedzę na Matematycznej Platformie Edukacyjnej 

Kornelia Ufniarz - uczennica kraśnickiego Reja - finalistką LXIV Olimpiady Matematycznej 


 

Co ważne są one ogólnodostępne, a więc skorzystać z nich mogą nie tylko uczniowie z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2, z którymi Tomasz Grębski kontakt mam na co dzień. Odnaleźć można je, ale nie tylko, bo także chociażby matematyczne ciekawostki, arkusze maturalne, wyjaśnienia dotyczące różnych zagadnień matematycznych, na stronie www.tomaszgrebski.pl. Jeżeli chodzi o wideo-lekcje, to dostępne są na razie zajęcia dotyczące: zagadnienia badania przebiegu zmienności funkcji, zadań na układy równań z dwiema niewiadomymi prowadzące do równań kwadratowych oraz wprowadzającego do dowodzenia nierówności algebraicznych. Z biegiem czasu ma ich przybywać. Po wprowadzeniu do każdego zagadnienia zaprezentowane są też konkretne przykłady, zadania wraz z rozwiązaniami.

 

Poniżej prezentujemy wideo-lekcję Tomasza Grebskiego dotyczącą zadań na układy równań z dwiema niewiadomymi.