Rej świętował 60-tkę, absolwenci bawili się na balu FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:21886 left} W sobotę 18 października odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia II LO im. Mikołaja Reja. Było zwiedzanie szkoły, upamiętnienie byłego dyrektora, msza święta, część oficjalna i artystyczna, a wieczorem absolwenci bawili się na balu.

 

Szkoła do dyspozycji uczestników uroczystości była od godziny 8:30 do 17:00. W tym czasie absolwenci i nauczyciele mogli spotkać się w murach "Reja", zwiedzić szkołę, obejrzeć wystawy okolicznościowe. Rano odsłonięta została także tablica upamiętniająca nieżyjącego dyrektora, wychowawcę i nauczyciela Jana Biszczanika. {datsopic:21913 right}

Później wszyscy przeszli do kościoła pw. św. Józefa w Kraśniku, gdzie odbyła się msza święta w intencji absolwentów, nauczycieli, pracowników i uczniów. Część oficjalna i artystyczna obchodów miała miejsce w Szkole Muzycznej I stopnia w Kraśniku.

Wieczorem tradycyjnie absolwenci spotkali się na balu. O tym że zabawa była wspaniała może świadczyć fakt, że ostatni jej uczestnicy restaurację "Orion" opuszczali w niedzielę po godzinie 4.00 nad ranem.

 

{datsopic:22000 left}Zdjęcia ze zwiedzania szkoły i odsłonięcia tablicy poświęconej Janowi Biszczanikowi można obejrzeć tutaj.

 

Mszę świętą oraz część oficjalną i artystyczną obchodów widzianą okiem obiektywu Wojciecha Kozioła można zobaczyć tutaj.

 

To jak bawili się uczestnicy Balu Absolwenta można zobaczyć klikając tutaj.