Stróża. Pyszne wakacje, czyli warsztaty kulinarne dla dzieciaków FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:17566 left}Zdrowe żywieniowe nawyki najlepiej wyrabiać od najmłodszych lat. Tym bardziej, że to co do jedzenia zdrowe może być również smaczne. W miniona środę, 23 lipca, przekonało się o tym kilkanaścioro dzieci z gminy Kraśnik, które wzięły udział w warsztatach kulinarnych.

 

A zaprosiła je na nie Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży oraz kulinarna blogerka Marta Pyzik. Warsztaty poprowadziły właśnie pani Marta i dyrektor biblioteki Agnieszka Lidia Płatek. Pod ich okiem, a także czasami z niewielką pomocą mam, dzieci uczyły się jak i z czego samemu przygotować smaczne i zdrowe batoniki, kolorowe kanapki oraz koktajle mleczno-owocowe.{datsopic:17548 right}

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kraśniku, a produkty które wykorzystywano podczas warsztatów przekazały firmy SANTE, KRESTO, KUPIEC i ALPRO. Upominki dla uczestników warsztatów pochodziły od Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej i Starostwa Powiatowego, a fartuszki przekazały firmy: SOKOŁÓW, BIELMAR, oraz Pora na Pomidora ( Kampania sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw).

 

To jak kulinarne warsztaty wyglądały okiem naszego fotoreportera można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.