Nowy sprzęt Warsztatów Szkolnych to lepsze przygotowanie młodzieży do właściwej pracy

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:16272 left}Niemal na półmetku jest realizacja finansowanego ze środków unijnych projektu pod tytułem ?Od stażu przez umiejętności do sukcesu zawodowego. Program staży u pracodawców dla uczniów szkół zawodowych w Powiecie Kraśnickim?. Zakłada on nie tylko organizację wspomnianej w tytule, płatnej dla młodzieży, praktycznej nauki zawodu w firmach, ale również doposażenie szkolnych warsztatów w nowy sprzęt i uczniów w materiały szkoleniowe i stroje robocze. W miniony wtorek w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku z uczniami biorącymi udział w tym projekcie spotkał się starosta Andrzej Maj.

 

Andrzej Maj, starosta kraśnicki: Bardzo zależy mi na tym żeby szkolnictwo zawodowe, techniczne, w w naszym powiecie rozwijało się. Zespół Szkół nr 3 jest dla nas w tym celu główną bazą. Chcemy żeby młodzież, która wychodzi z naszych szkół była jak najlepiej przygotowana do pracy w zawodzie który wybrała. Będziemy stopniowo doposażać te warsztaty. To jest pierwszy etap. Drugi nastąpi w przyszłym roku. Mam nadzieję, że w ramach projektu kluczowego uda nam się pozyskać kilka milionów złotych, aby nasze szkolnictwo zawodowe, trochę zaniedbane, odbudować.{datsopic:16265 right}

W projekcie udział bierze ponad 250 uczniów kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3. W sumie, dołączając do tego młodzież z zespołów szkół w Annopolu i Urzędowie, jest ich 400.

Paweł Porębski, kierownik Warsztatów Szkolnych ZS 3: W szkolnictwie zawodowym od lat jest pewna stagnacja. Wszelki sprzęt jaki dostajemy, który przybliża uczniów do nowoczesnych rozwiązań, do technologii jakie są obecnie wykorzystane w przemyśle, bardzo cieszy. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z obrabiarek sterowanych numerycznie. Już w przyszłym roku uczniowie obecnej I klasy, którzy do tej pory pozyskiwali wiedzę teoretyczną, będą mogli na tych urządzeniach pracować. Także wyposażenie warsztatu samochodowego, podnośniki do samochodów, cieszy. Podstawowe naprawy, szczególnie podwozia, wszelkich elementów do których dostać można się od spodu auta, wymagają jego podniesienia. Otrzymaliśmy także sprzęt który pozwoli na diagnostykę poszczególnych układów w samochodzie: skanery, analizatory. Młodzież uczyć będzie się na urządzeniach z których korzystają stacje diagnostyczne. Dzięki temu gdy przyjdą do pracodawcy po nauce zawodu będą o wiele lepiej przygotowani do podjęcia pracy. Nie będzie szoku technologicznego.

{datsopic:16282 left}Co ciekawe nowym sprzętem Warsztatów Szkolnych ZS 3 zainteresowani są nie tylko uczniowie. Na przeszkolenie nowych pracowników chce tutaj przysyłać także fabryka łożysk Tocznych S.A.

 

Zdjęcia z wizyty starosty Maja w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół nr 3 można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.