Srebra chłopców z SP Nr 5 na wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych i piłkarskich

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SP_5_lekkoatleci
Młodzi lekkoatleci z SP 5
Początek czerwca był dla młodych sportowców z kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo udany. Zarówno z Puław, gdzie rywalizowano w zawodach lekkoatletycznych, jak i z Łęcznej, gdzie grano w zawodach mini piłki nożnej, wrócili ze srebrnymi medalami.

 

12 najlepszych reprezentacji szkół województwa lubelskiego rywalizowało 2 czerwca w Puławach w Finale Wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach odbywających się w ramach Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego zaprezentowali się między innymi uczniowie kraśnickiej ?Piątki?. I co ważne zaprezentowali się bardzo dobrze, bo zdobyli srebrne medale. Nieznacznie lepsi od nich okazali się jedynie młodzi sportowcy z Łukowa.

W składzie naszej srebrnej lekkoatletycznej reprezentacji znaleźli się: Jakub Dąbrowski, Daniel Mazurek, Mikołaj Cichowski, Jakub Zieliński, Patryk Wciślak, Adrian Kisiel oraz Marcin Dudek.

Nie zawiedli także chłopcy z SP 5, którzy wystąpili w Finale Wojewódzkim w Mini Piłce Nożnej. Odbył się on 4 czerwca w Łęcznej.

Mecze grupowe, kraśniccy piłkarze rywalizowali z reprezentacjami SP 2 Puławy oraz SP Huta Dąbrowa, przebiegły zdecydowanie pod dyktando naszych reprezentantów. Gładko, bo aż 7:0, wygrali z puławianami, a 2:1 pokonali zespół z Huty Dąbrowa. Także w finale turnieju przeważali , ale niestety zawiodła skuteczność. Rywal, drużyna SP 50 Lublin, jedną z dwóch swoich sytuacji wykorzystał i to on cieszył się z głównego trofeum.

SP_5_pilkarze
Młodzi piłkarze z SP 5

Zespół piłkarski, który wywalczył drugie miejsce w województwie, tworzyli: Szymon Gubernat, Daniel Mazurek, Jakub Zieliński, Adrian Kisiel, Marcin Dudek, Dawid Karczewski, Jakub Dąbrowski, Patryk Wciślak, Jakub Chmielewski, Damian Kozak oraz Maksymilian Misztal.

Młodzi sportowcy z SP 5 wzięli także udział w Finale Wojewódzkim Sztafet Szwedzkich ( 100 m + 200 m + 300 m + 400 m). Drużyna w imprezie, która odbyła się 5 czerwca w Lublinie, w składzie: Patryk Wciślak, Jakub Dąbrowski, Mikołaj Cichowski, Daniel Mazurek oraz Jakub Zieliński ,zajęła 7 lokatę.

Opiekunem zespołów we wspomnianych zawodach był Konrad Szmyrgała.