Kraśnicka Trójka bardziej mundurowa. Będą klasy policyjno-strażackie

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

zs_3_umowa_z_policja_P6050765
Porozumienie podpisują komendant Kula i dyrektor Ciupak.
W czwartek 5 czerwca 2014r. w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy kraśnickim Zespołem Szkół nr 3 a Policją. Podobne ma być zawarte także z Państwową Strażą Pożarną. To wstęp do utworzenia w placówce klas o profilu policyjno-strażackim.

 

 

Od pewnego czasu w kraśnickiej Trójce z powodzeniem funkcjonują klasy o profilu wojskowym. Dyrekcja placówki chce pójść za ciosem i planuje utworzenie także klas Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjno-strażackim. Chodzi o to, by młodzież w trakcie nauki w szkole średniej miała możliwość bliższego zapoznania się ze specyfiką pracy policjantów i strażaków.

wiceminister_MON_w_ZS3_BUB_5198
Do tej pory Trójka kusiła absolwentów gimnazjów m.in. klasą wojskową. foto PB


Przeczytaj też:

Kraśnik. Wicemninister Obrony Narodowej spotkał się z młodzieżą klas mundurowych ZS 3 FOTO 


 

W tym właśnie celu w miniony czwartek porozumienie o współpracy podpisali Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku podinspektor Kazimierz Kula oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Andrzej Ciupak. W najbliższych dniach porozumienie podobnej treści zostanie podpisane pomiędzy dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 a komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.