Przedszkole Miejskie nr 4 bierze udział projekcie „Internacional Education” wspierającym Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 4 – „Jakościowa Edukacja”, kierowanym do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Projekt organizowany jest przez AIESEC - największą na świecie, niezależną organizację prowadzoną przez młodych ludzi w 122 krajach. W ramach niego w pierwszym tygodniu ferii zimowych przedszkole gościło wolontariuszy z Brazylii i Meksyku, którzy prowadzili zajęcia międzykulturowe.

Trwa karnawał, a więc czas zabawy. Bawią się i dorośli, i ci nieco młodsi. W miniony piątek (13 stycznia) w balu przebierańców udział wzięły dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku.

Nauka w liceum ogólnokształcącym zazwyczaj kojarzona jest z książką, szkolną ławą, ciągłą nauką, sprawdzianami. Ale, jak widać na przykładzie klas mundurowych z kraśnickiej Trójki, wcale nie musi tak być. Kształcenie w takiej klasie daje szansę na interesujące i nieszablonowe zajęcia specjalistyczne, jak chociażby edukacja wojskowa, musztra czy strzelanie.

Więcej artykułów…