W tym roku sezon grzybowy jest obfity, więc i amatorów leśnego runa nie brakuje. Niestety nie wszyscy, którzy grzyby zbierają dobrze się na nich znają. Dzisiaj w kraśnickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiolgicznej można obejrzeć grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Chętni do pomocy, nie tylko dzisiaj, ale i na co dzień, czekają tu także grzyboznawcy i klasyfikatorzy grzybów.

Przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym to główny cel dzisiejszej akcji, która odbyła się w godzinach porannych na przyszkolnym placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie. Zorganizowali ją kraśniccy policjanci wraz z członkami stowarzyszenia "Rozwój i Bezpieczeństwo".

W tym roku mija 7 lat od otwarcia hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia oraz 5 lat od przystąpienia Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Rocznice tych wydarzeń były między innymi okazją, by tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego we wspomnianej placówce połączyć z inauguracją kolejnego roku działalności SOS-ów. Była podczas tej uroczystości więc mowa przede wszystkim o siatkarskim szkoleniu, ale nie udało się też uciec od tematu reformy edukacji, która w największym stopniu dotknie właśnie gimnazja.

Więcej artykułów…