W ostatnich latach zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie studniówkowe bale organizowane przez maturzystów ze szkół z naszego terenu odbywały się w różnego rodzaju restauracjach, domach weselnych. Uczniowie kończący w tym roku edukację w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Wólce Gościeradowskiej, na przekór tej tendencji, postanowili tę jedną z ważniejszych i zawsze długo pamiętanych imprez w swoim życiu zorganizować w szkolnych murach.

 - Kultywowanie tradycji to ważny aspekt funkcjonowania naszej szkoły. Dziś wspominamy patrona i przypominamy o wartościach, które stanowią fundament życia zbiorowości szkolnej. Jak co roku spotykamy się wszyscy, by uczcić ten szczególny dzień. Nie chodzi tylko o to, że dzwonek dziś nie dzwoni, że nie ma lekcji, a książki i zeszyty zostawiliśmy w domu - przekonywali, rozpoczynając oficjalną i artystyczna część Dnia Patrona kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2 im Mikołaja Reja, uczniowie tej placówki - Wiktoria Lewkowicz i Michał Widz.

 Już po raz drugi w kraśnickim Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku obchodzono Dzień Ciepłego Swetra. Chodziło o pokazanie, że w prosty sposób, na przykład zmniejszając zużycie energii poprzez "przykręcenie kurków kaloryferów", można przyczynić się do ochrony środowiska. W akcję ochoczo włączyli się uczniowie oraz dyrekcja i nauczyciele.

Więcej artykułów…