Kolejny blok w "Metalowcu" do zamieszkania. FOTO

Informacje
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśnik ul. K. Wyszyńskiego 18 - pod takim adresem mieszkać będzie 25 rodzin, które kupiły mieszkania w bloku jaki wybudowała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec". Blok został już oddany, a za kilka dni startuje przetarg na budowę kolejnego.

Przekazany niedawno blok to pierwszy na osiedlu "Widok", które leży na zachód od ul. K. Wyszyńskiego. Od południa zamyka je ul. Francuska, z zabudową jednorodzinną a od północy ul. Belgijska i budynki os. "Słonecznego".

W nowym bloku jest 6 kondygnacji - 5 pięter z mieszkaniami, a na jednej znajdują się piwnice i wymiennikownia ciepła i wejście do budynku. Metraż mieszkań waha się od ok. 40 do 60 metrów kwadratowych. Do każdego z mieszkań przypisana jest piwnica. Na każdym z pięter są także lokatorskie schowki. W bloku jest także 8 garaży.

W bloku znajduje się także winda. To drugi budynek w "Metalowcu", wyposażony w to udogodnienie.

Budynek przy K. Wyszyńskiego 18 to pierwszy, który jest w pełni opomiarowany elektronicznie, a więc np. by odczytać liczniki nie trzeba będzie wchodzić do mieszkań. Zastosowano w nim także znacznie dokładniejsze ciepłomierze zamiast podzielników kosztów.

Budynek ma także rozbudowaną sieć telewizyjną. Mieszkańcy mają w swoich domach trzy końcówki. Jedna zapewnia dostęp do spółdzielczej kablówki i Internetu, mogą oni także skorzystać z tego co oferuje bezpłatna naziemna telewizja cyfrowa, bowiem antena do odbioru darmowych programów stanęła na bloku. Gdyby ktoś chciał natomiast skorzystać z oferty nadawców typu Polsat Cyfrowy czy NC+ to wystarczy, że będzie miał swój dekoder, bowiem odpowiedni sprzęt do odbioru także stanął na dachu budynku.

Część mieszkańców ma jeszcze jeden bonus - to ciekawy widok z balkonu czy okna. Od strony wschodniej na dzielnicę domków, pobliskie osiedle a nawet zalew i część starego Kraśnika. Z drugiej strony widok na domki, pobliski las i Wyżnicę. Mieszkanie w takim domu to koszt ok. 3300 zł za metr kwadratowy mieszkania.  Dziś można wirtualnie zobaczyć jak wygląda wnętrze budynku i wspomniane widoki na naszej stronie w fotogalerii.

Do dyspozycji mieszkańców, z obu stron budynku znajdują się miejsca parkingowe. Gdyby ich zabrakło to spory parking kilkadziesiąt metrów od bloku wybudował wraz ze spółdzielnią Urząd Miasta.

To właśnie z niego korzystać będą lokatorzy kolejnego bloku, który w najbliższym czasie zacznie budować Spółdzielnia. Będzie to blok z adresem K. Wyszyńskiego 16 C. Stanie on bliżej dotychczasowych bloków przy ul. Słonecznej i Ks. Zielińskiego. Tym razem zmieści się w nim 30 mieszkań (nie będzie w nim garaży).

 - Mamy już podpisanych 12 umów - mówi prezes Piotr Iwan - Największym zainteresowaniem cieszą się te dwupokojowe, ale i na duże mieszkania ok. 70 m.kw. też znajdują się chętni - dodaje prezes.

10 grudnia spółdzielnia rozstrzygnie przetarg na budowę kolejnego bloku. Ten poprzedni budowała firma "Walted".

Jeśli zima nie pokrzyżuje planów w spółdzielni liczą, że budowlańcy rozpoczną swe prace jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie ostateczna cena mieszkań w nowym budynku. Jak nam powiedział prezes Iwan  będzie oscylowała w granicach 3 tys. zł za m.kw.